CM1AF-R-12V
- Manufacturer Part Number:
- CM1AF-R-12V
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RELAY AUTOMOTIVE SPST 35A 12V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Automotive Relays
- Coil Current :
- 125 mA
- Coil Type :
- Non Latching
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current) :
- 35 A
- Features :
- Resistor, Sealed - Flux Protection
- Mounting Type :
- Socketable
- Must Operate Voltage :
- 7 VDC
- Must Release Voltage :
- 1.2 VDC
- Operate Time :
- 10 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 10 ms
- Switching Voltage :
- 14VDC - Nom