PZ2W820MNN1245A4
- Manufacturer Part Number:
- PZ2W820MNN1245A4
- Capacitance :
- 82 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 1.850" (47.00mm)
- Impedance :
- 1.1 Ohms
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.62 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 900 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 450 V