EY1V221MP30812
- Manufacturer Part Number:
- EY1V221MP30812
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.531" (13.50mm)
- Impedance :
- 72 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 7000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 400 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V