FPC050P020
- Manufacturer Part Number:
- FPC050P020
- Part of Description:
- FPC/FFC SMT CONN .5MM PITCH 20PI
- Board Thickness :
- 0.062" (1.57mm) 1/16"
- Number of Positions :
- 20
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Size / Dimension :
- 0.900" x 1.050" (22.86mm x 26.67mm)