FPC100P010
- Manufacturer Part Number:
- FPC100P010
- Part of Description:
- FPC/FFC SMT CONNECTOR 1 MM PITCH
- Board Thickness :
- 0.062" (1.57mm) 1/16"
- Number of Positions :
- 10
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)
- Size / Dimension :
- 0.900" x 0.850" (22.86mm x 21.59mm)