24-350000-11-RC
- Manufacturer Part Number:
- 24-350000-11-RC
- Manufacturer/Brand:
- Aries Electronics
- Part of Description:
- SOCKET ADAPTER SOIC TO 24DIP 0.3
- Manufacturer :
- Aries Electronics
- Product Category :
- Adapter, Breakout Boards
- Board Thickness :
- 0.062" (1.57mm) 1/16"
- Material :
- FR4 Epoxy Glass
- Number of Positions :
- 24
- Package Accepted :
- SOIC
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)
- Product Status :
- Active
- Proto Board Type :
- SMD to DIP
- Size / Dimension :
- 2.400" L x 0.450" W (60.96mm x 11.43mm)