ELG-100U-24
Manufacturer Part Number:
ELG-100U-24
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC
Approval Agency :
cURus, FCC
Current - Output (Max) :
4A
Dimming :
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
96 W
Ratings :
NEMA 410
Size / Dimension :
6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
24V