PLM-40E-1050
Manufacturer Part Number:
PLM-40E-1050
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 19-38V 1.05A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Efficiency :
87%
Features :
OTP, SCP
Operating Temperature :
-30°C ~ 40°C
Power (Watts) :
40 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
6.89" L x 1.65" W x 0.94" H (175.0mm x 42.0mm x 24.0mm)
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
19 ~ 38V