LPLC-18-350
Manufacturer Part Number:
LPLC-18-350
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-48V 350MA
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Efficiency :
82%
Features :
OTP, OVP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
17 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
5.51" L x 1.18" W x 0.87" H (140.0mm x 30.0mm x 22.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
6 ~ 48V