CEN-100-42
Manufacturer Part Number:
CEN-100-42
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 27.3-42V 2.28A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
2.28A
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
6.85" L x 2.46" W x 1.59" H (174.0mm x 62.5mm x 40.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
27.3 ~ 42V