7023-D-E-350
- Manufacturer Part Number:
- 7023-D-E-350
- Manufacturer/Brand:
- LEDdynamics Inc.
- Part of Description:
- LED DRIVER CC BUCK 32V 350MA
- Manufacturer :
- LEDdynamics Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Power (Watts) :
- 11 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.1mm x 21.1mm x 10.9mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- Buck
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 32V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 32V (Max)