USCI-040105DA
- Manufacturer Part Number:
- USCI-040105DA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- LED DRIVER
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.05A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 40 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 9.50" L x 1.30" W x 1.00" H (241.3mm x 33.0mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 26 ~ 38V