USCO-210140DA
- Manufacturer Part Number:
- USCO-210140DA
- Part of Description:
- LED DRIVER
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Efficiency :
- 93%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Power (Watts) :
- 210 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP66, IP67
- Size / Dimension :
- 9.45" L x 3.94" W x 1.50" H (240.0mm x 100.1mm x 38.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 75 ~ 150 V