ELR009U-0200-42
Manufacturer Part Number:
ELR009U-0200-42
Manufacturer/Brand:
ERP Power, LLC
Part of Description:
LED DRIVER CONSTANT CURRENT
Manufacturer :
ERP Power, LLC
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
200mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
84%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
8 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
2.60" Dia x 1.18" H (66.0mm x 30.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
120VAC
Voltage - Input (Min) :
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 42V