SI-CU1023001WW
- Manufacturer Part Number:
- SI-CU1023001WW
- Manufacturer/Brand:
- Samsung Semiconductor, Inc.
- Part of Description:
- LED MODULE
- Manufacturer :
- Samsung Semiconductor, Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 800mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 11.81" L x 1.18" W x 0.83" H (300.0mm x 30.0mm x 21.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Terminal Block
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 15 ~ 54V