PLDS100-B-277DA
Manufacturer Part Number:
PLDS100-B-277DA
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
4.17A
Dimming :
DALI
Efficiency :
89%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
13 ~ 24V