BLED25W-048-C0520
Manufacturer Part Number:
BLED25W-048-C0520
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED POWER SUPPLY
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
520mA
Dimming :
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP64
Size / Dimension :
3.44" L x 1.44" W x 0.94" H (87.4mm x 36.6mm x 23.9mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
29 ~ 48V