TTC-150S280DT
Manufacturer Part Number:
TTC-150S280DT
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 27-54V 2.8A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2.8A
Dimming :
Analog
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.40" L x 3.39" W x 1.71" H (188.0mm x 86.0mm x 43.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
312VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
27 ~ 54V