PDA100B-1A8GB
- Manufacturer Part Number:
- PDA100B-1A8GB
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 34-57V 1.75A
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.75A
- Dimming :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 83°C
- Power (Watts) :
- 100 W
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 9.49" L x 2.32" W x 1.54" H (241.0mm x 59.0mm x 39.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 304VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 4.242 kV
- Voltage - Output :
- 34 ~ 57V