PDA080B-700G
Manufacturer Part Number:
PDA080B-700G
Manufacturer/Brand:
Phihong USA
Part of Description:
LED DVR CC AC/DC 90-114V 700MA
Manufacturer :
Phihong USA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Efficiency :
85%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Power (Watts) :
80 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
8.39" L x 1.71" W x 1.20" H (213.2mm x 43.5mm x 30.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
304VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output :
90 ~ 114V