PDA060B-1A6B
- Manufacturer Part Number:
- PDA060B-1A6B
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 26-38V 1.6A
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.6A
- Dimming :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 60 W
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 6.48" L x 1.69" W x 1.26" H (164.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 26 ~ 38V