PDA040B-48VB
- Manufacturer Part Number:
- PDA040B-48VB
- Part of Description:
- LED DRIVER CV AC/DC 48V 830MA
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 830mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 40 W
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 6.48" L x 1.69" W x 1.26" H (164.5mm x 43.0mm x 32.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 48V