PDA015N-700B
- Manufacturer Part Number:
- PDA015N-700B
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 15.05-21.5V
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- Triac
- Efficiency :
- 80%
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 15 W
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 3.15" L x 2.44" W x 1.00" H (80.0mm x 62.0mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output :
- 15.05 ~ 21.5V