PLED96W-025-HV
Manufacturer Part Number:
PLED96W-025-HV
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 25V 3.84A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.84A
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66, NEMA 6
Size / Dimension :
8.54" L x 2.33" W x 1.47" H (217.0mm x 59.2mm x 37.3mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
25V