LED60W-058-C1050-D
Manufacturer Part Number:
LED60W-058-C1050-D
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 19-58V 1.05A
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Analog
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
7.25" L x 2.81" W x 1.83" H (184.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
19 ~ 58V