PDA006A-350B
- Manufacturer Part Number:
- PDA006A-350B
- Manufacturer/Brand:
- Phihong USA
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 9-17V 350MA
- Manufacturer :
- Phihong USA
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 73%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 4.17" L x 1.57" W x 0.83" H (106.0mm x 40.0mm x 21.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 9 ~ 17V