TRV-075S012ST
Manufacturer Part Number:
TRV-075S012ST
Manufacturer/Brand:
Thomas Research Products
Part of Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 6.25A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
6.25A
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
7.24" L x 2.66" W x 1.44" H (184.0mm x 67.5mm x 36.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12V