LED75W-025-C3000-D
Manufacturer Part Number:
LED75W-025-C3000-D
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 8-25V 3A
Current - Output (Max) :
3A
Dimming :
Analog
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
8 ~ 25V