PLC-035S290D
- Manufacturer Part Number:
- PLC-035S290D
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 2.9A
- Current - Output (Max) :
- 2.9A
- Efficiency :
- 82%
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 35 W
- Size / Dimension :
- 7.83" L x 1.67" W x 1.34" H (199.0mm x 42.5mm x 34.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output :
- 4 ~ 12V