PLC-050S330D
- Manufacturer Part Number:
- PLC-050S330D
- Manufacturer/Brand:
- Qualtek
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 3.3A
- Manufacturer :
- Qualtek
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 3.3A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 7.83" L x 1.67" W x 1.34" H (199.0mm x 42.5mm x 34.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output :
- 5 ~ 15V