LXD75-0700SH
Manufacturer Part Number:
LXD75-0700SH
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 53-107V
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
86%
Features :
OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
8.74" L x 3.46" W x 1.54" H (222.0mm x 88.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
249VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
53 ~ 107V