LXC150-0450SW
Manufacturer Part Number:
LXC150-0450SW
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 200-333V
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
450mA
Dimming :
Efficiency :
92%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
200 ~ 333V