PSM090-240P
- Manufacturer Part Number:
- PSM090-240P
- Manufacturer/Brand:
- Phihong USA
- Part of Description:
- LED DRIVER CV AC/DC 24V 3.75A
- Manufacturer :
- Phihong USA
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cULus
- Current - Output (Max) :
- 3.75A
- Dimming :
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 40°C
- Power (Watts) :
- 90 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 6.65" L x 2.40" W x 1.22" H (169.0mm x 61.0mm x 31.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Terminal Block
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 304VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 24V