PDA030B-700C
- Manufacturer Part Number:
- PDA030B-700C
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 15-42V 750MA
- Approval Agency :
- cULus, PSE
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 31.5 W
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 5.20" L x 1.60" W x 0.80" H (132.0mm x 40.0mm x 21.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Terminal Block
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.23 kV
- Voltage - Output :
- 15 ~ 42V