LXV75-036S
- Manufacturer Part Number:
- LXV75-036S
- Part of Description:
- LED DRIVER CV AC/DC 36V 2.08A
- Current - Output (Max) :
- 2.08A
- Dimming :
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 75 W
- Size / Dimension :
- 6.58" L x 2.62" W x 1.65" H (167.0mm x 66.5mm x 42.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 36V