DLE15PS700-A
- Manufacturer Part Number:
- DLE15PS700-A
- Manufacturer/Brand:
- XP Power
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 14-22V 700MA
- Manufacturer :
- XP Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, UL
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OCP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 4.33" L x 1.38" W x 0.98" H (110.0mm x 35.0mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 14 ~ 22V