DLG150PS36
- Manufacturer Part Number:
- DLG150PS36
- Part of Description:
- LED DRIVER CC/CV AC/DC 36V 4.2A
- Current - Output (Max) :
- 4.2A
- Dimming :
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 150 W
- Size / Dimension :
- 8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 36V