DLG150PS12
- Manufacturer Part Number:
- DLG150PS12
- Manufacturer/Brand:
- XP Power
- Part of Description:
- LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 11A
- Manufacturer :
- XP Power
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, EN, IEC, UL
- Current - Output (Max) :
- 11A
- Dimming :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 132 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 12V