RACD150-24
- Manufacturer Part Number:
- RACD150-24
- Part of Description:
- LED DVR CC/CV AC/DC 14-24V 6.3A
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, EN, UL
- Current - Output (Max) :
- 6.3A
- Dimming :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 14 ~ 24V