RACV30-12
- Manufacturer Part Number:
- RACV30-12
- Part of Description:
- LED DRIVER CV AC/DC 12V 2.5A
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 2.5A
- Dimming :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 6.30" L x 1.97" W x 0.87" H (160.0mm x 50.0mm x 22.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- 5.5mm Socket, Screw Terminal
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 12V