RACD30-500
- Manufacturer Part Number:
- RACD30-500
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 10-56V 500MA
- Approval Agency :
- CE, cULus, SEMKO
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 7.17" L x 1.97" W x 0.89" H (160.0mm x 50.0mm x 22.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 10 ~ 56V