RACD60-700/IP67
- Manufacturer Part Number:
- RACD60-700/IP67
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 38-54V 700MA
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 89%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 60 W
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 4.78" L x 2.00" W x 1.10" H (121.5mm x 50.8mm x 27.9mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 38 ~ 54V