RACD60-1050/OF
- Manufacturer Part Number:
- RACD60-1050/OF
- Part of Description:
- LED DVR CC/CV AC/DC 38-54V 1.1A
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN
- Current - Output (Max) :
- 1.1A
- Dimming :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, SCP
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 60 W
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.00" W x 1.10" H (101.6mm x 50.8mm x 28.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 38 ~ 54V