HLG-600H-48
Manufacturer Part Number:
HLG-600H-48
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
12.5A
Dimming :
Efficiency :
96%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
600 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.97" L x 5.67" W x 1.91" H (253.2mm x 144.0mm x 48.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
48V