CVN96L24DC
- Manufacturer Part Number:
- CVN96L24DC
- Manufacturer/Brand:
- Magnitude Lighting
- Part of Description:
- SOLIDRIVE, CV, NON-DIM, LISTED,
- Manufacturer :
- Magnitude Lighting
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- FC, UL
- Current - Output (Max) :
- 4.1A
- Dimming :
- Non-Dimmable
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SS
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 96 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 12.10" L x 2.36" W x 1.40" H (307.34mm x 59.94mm x 35.6mm)
- Standard Number :
- 8750, 2043, CSA C22.2 NO. 250.13-14
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 24V