HVG-150-54AB
Manufacturer Part Number:
HVG-150-54AB
Part of Description:
I/P 180~528VAC O/P +54V2.78A
Approval Agency :
cURus, EAC, FCC
Current - Output (Max) :
2.78A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
91.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
150 W
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.70" L x 2.68" W x 1.53" H (221.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
54V