PWM-200-24DA2
Manufacturer Part Number:
PWM-200-24DA2
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
200W CLASS II & IP67 POWER SUPPL
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC
Current - Output (Max) :
8.3A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67, NEMA 410
Size / Dimension :
7.68" L x 2.68" W x 1.56" H (195.0mm x 68.0mm x 39.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
24V