ELG-240-42DA
Manufacturer Part Number:
ELG-240-42DA
Part of Description:
LED AC/DC DRIVER 240W
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Current - Output (Max) :
5.71A
Dimming :
Efficiency :
92.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
240 W
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
42V