HLG-150H-42
Manufacturer Part Number:
HLG-150H-42
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 21-42V 3.6A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
3.6A
Dimming :
Efficiency :
94%
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
151 W
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21 ~ 42V