HBG-160P-36A
Manufacturer Part Number:
HBG-160P-36A
Part of Description:
LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 4.4A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
4.4A
Dimming :
Efficiency :
92%
Features :
OTP, OVP, SCP
Power (Watts) :
158 W
Size / Dimension :
4.91" Dia x 1.34" H (124.6mm x 34.0mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
21.6 ~ 36V